XVII Lubelski Festiwal Nauki

Uczniowie klasy 3hb pod opieką nauczycieli: pani Barbary Jasińskiej i Agaty Łoś, 22.09.2021r. wzięli udział w pokazach na Uniwersytecie Medycznym w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki pt:,, Czerwona biotechnologia czyli jak skutecznie implementować biomateriały”

Projekt miał na celu zapoznanie uczniów z kolorami biotechnologii oraz nanomateriałami takimi jak: alginiany karageniany (silikony roślinne), których źródłem są algi morskie. Uczestnicy w sposób bezpieczny w laboratorium wykonywali samodzielnie kuleczki alginowe wypełniane inwertazą. Taka innowacyjna technologia pozwoli określić potencjalne terapeutyki blokujące procesy chorobowe (np. związane z medycyna regeneracyjną) oraz gwarantować bezpieczeństwo toksykologiczne. Uczniom bardzo spodobała się praca w laboratorium.