Spotkanie z operatorem filmowym

W dniu 13 lutego 2024 roku odbyło się spotkanie klasy 4 AT-technik fotografii i multimediów z operatorem filmowym Jackiem Grzelakiem  będącym autorem zdjęć do wielu filmów , programów dokumentalnych i historycznych

Gość przedstawił młodzieży zasady realizacji krótkich materiałów filmowych od strony techniki oświetlania, rejestracji dźwięku, rejestracji obrazu filmowego ze szczególnym uwzględnieniem planów, kadru, wykorzystania green boxa.

Jacek Grzelak omówił również bardzo ważną rolę dziennikarza prowadzącego program- jego merytoryczne, techniczne i estetyczne przygotowanie oraz profesjonalne podejście do realizowanego tematu. Podczas spotkania nie zabrakło anegdot z pracy operatora telewizyjnego.

https://www.filmweb.pl/person/Jacek+Grzelak-195234/filmography