Ekranizacja „Chłopów” w fotografii

Projekt „Ekranizacja „Chłopów” w fotografii” to przedsięwzięcie zamierzone na cały rok kalendarzowy. Pomysł Pani Dyrektor Haliny Rybczyńskiej nauczyciele we współpracy z uczniami postanowili wcielić w życie. Punktem wyjścia jest oczywiście epopeja chłopska naszego patrona i Noblisty z 1924r. Władysława Stanisława Reymonta – „Chłopi”.

Zima

Nasz projekt zaczęliśmy od „Zimy”. Najpierw polonistki: Beata Kasperczuk i Marlena Wojnar wybrały fragmenty, które ich zdaniem w fotografii zaprezentują się najatrakcyjniej. Następnie nieocenieni nauczyciele fotografii: Andrzej Misztal i Marian Maruszak wybrali się wraz z cudownymi uczniami do Muzeum Wsi Lubelskiej na zdjęcia plenerowe. Mamy sprzyjającą, piękną zimową aurę, która w przestrzeni lubelskiego skansenu zaczarowała uczestników projektu. Kimże jednak byliby nasi modele gdyby nie zaangażowanie pani Grażyny Augustyniak w stylizację młodzieży? Dzięki aktywizacji nauczycieli naszej szkoły udało się zdobyć kożuchy i chłopskie katany.

Dla młodzieży zaangażowanej w projekt- uczennic z klasy 1at: Julii Franc, Katarzyny Godula, Aleksandry Kalina, Katarzyny Kamińskiej, Julii Kucio, Magdaleny Kulka, uczennicy klasy 2et: Otylii Kapała i uczniów z klasy 2gt: Jędrzeja Węgorowskiego i Szymona Zając ogromne brawa za kreatywność! Tak trzymajcie!

film   więcej…