Fotograf

FOTOGRAF – to prawdziwy specjalista zajmujący się rejestrowaniem, obróbką, powielaniem i prezentowaniem obrazów z wykorzystaniem różnych technik – jest osobą niezwykle pożądaną na rynku pracy.

OPIS ZAWODU:
W Branżowej Szkole I stopnia o profilu fotograf nauczysz się profesjonalnej obsługi sprzętu fotograficznego, doboru akcesoriów pomocniczych i niezbędnego sprzętu oświetleniowego. Zdobędziesz także przydatną wiedzę z zakresu cyfrowej obróbki obrazu i przygotowania graficznego materiałów do wydruku. Poznasz metody i techniki wykonywania konkretnego typu fotografii (zdjęć do dokumentów tożsamości, zdjęć portretowych i okolicznościowych, reportaży fotograficznych oraz zdjęć produktowych i katalogowych, również makrofotografii).

Nauka w Branżowej Szkole I stopnia trwa trzy lata i obejmuje przedmioty ogólnokształcące i zawodowe. Jej zwieńczeniem jest egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe:
AUD.02. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu

PERSPEKTYWA ZATRUDNIENIA:
Po ukończeniu nauki możesz prowadzić własną działalność usługową, pracować w firmie fotograficznej albo być zatrudniony w branżach lub instytucjach wykorzystujących fotografię w swojej działalności (jak redakcje prasowe, agencje reklamowe, telewizja, policja, biblioteki, muzea, placówki naukowo-techniczne i archiwa).

PERSPEKTYWA DALSZEJ NAUKI:
Po ukończeniu  Branżowej Szkoły I stopnia możesz również kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia. Dzięki temu będziecie mogli uzyskać dyplom technika przystępując do drugiej kwalifikacji zawodowej:
AUD.05. Realizacja projektów graficznych i multimedialnych

Rekrutacja